XPERT AVRUPA BİLGİSAYAR PASAPORTU

belgium-3595351_640
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

ALPAN AKADEMİ

(Sınav Merkezi) 

           Avrupa Bilgisayar Sınav Geçme Kurs sistemi, ofis uygulamaları ortamındaki mevcut uygulamalı programlarda bilgi ve pratik becerilerin tamamını öğretmeyi amaçlar. Sistem sekiz modülden oluşmaktadır. Herbir modül bütün Avrupa da standartlaştırılmış bir sınavla tamamlanır.                 

              Avrupa Bilgisayar Pasaportu almak için aşağıdaki 3 adet Xpert zorunlu modüllerin alınması gereklidir.                 

             Bunlar:  

      1.       Temel Bilgisayar (EDP) (Temel Bilgiler – Windows)         

            Bu modül, kişisel bilgisayarı ilk defa kullanmayı arzu eden herkes için planlanmıştır.               

   2.       Temel Metin Hazırlama (Word)        

         Bu modül, genel temel metin hazırlama sisteminin performans karakterlerini, işlevlerini, özelliklerini ve yapısını ortaya koyar. Katılımcılar kişisel bilgisayarda uygulamada bu programa nasıl başvuracağını öğrenecekler. 

    3.       Temel İnternet  

                Uygulama becerilerine ilaveten bu modül, internet bağlantılarını, internet geçmişi ve uygulamalarını anlamayı ve yürütülmesini sağlayacaktır. 

                Temel Konular: www’de bilgi araştırma ve yayınlama, elektronik posta sistemi kullanımı, haber grupları, on-line bankacılık ve e-ticaret gibi daha ileri düzey kullanım özellikleri.  

  Not:      Avrupa Bilgisayar Pasaportu alan kursiyerler istedikleri takdirde İleri Düzey (İleri Düzey) Avrupa Bilgisayar Pasaportu alabilirler.

         Avrupa Bilgisayar Pasaportu Xpert Master (İleri Düzey) için isteğe bağlı aşağıdaki modüllerden en az iki tanesinden sertifika alınması gereklidir. 

      4.       Veri Bankası Kullanımı  

Bu modül tipik bir veri bankası sisteminin performans karakterlerini, işlevlerini, özelliklerini ve yapısını ortaya koyar. Katılımcılar, bilgisayar ile bu programı uygulamada nasıl kullanacaklarını öğrenirler. 

   5.       Tablo Hesaplama 

Bu modül tipik bir tablo hesaplama programının performans karakterler özelliklerini, yapısını işlevlerini gösterir. İlaveten, katılımcılar grafik değerlendirme dahil olmak üzere bu programı kullanarak uygulama yapacaklardır. Katılımcıların “Temel Bilgisayar” kursunu tamamlamış olmaları gerekir veya yeterli temel bilgisayar bilgisine sahip olmalıdır.

    6.       Profesyonel Metin Hazırlama

           –    Pratik amaçlar için doküman şablonları ve sayfa düzenleri oluşturma ve organize etme yeteneği, alt bölüm görünüşü kullanılarak uzun dokümanların nasıl oluşturulacağına ilişkin bilgi sahibi olma; dokümana, çapraz referans, işaretler, dipnotlar ve içindekiler tablosu yapmayı öğrenme. 

     –    Alan fonksiyonları ve formatlarının yapısı bilgisi, hesap yapmak ve formatları oluşturmak. 

                                     –    Özel alan işlevleri sıraları ve yabancı format dosyalar ile dokümanların e-posta bağlantılarını oluşturmak. 

                                        –    Makroların işlevlerine ilişkin ayrıntıyı anlama, kaydetmek ve makroların basımı yeteneklerini kazanma. 

   7.       Sunum

        Modern sunum yazılımının yardımı ile bu modül temel konuları ve aşağıdaki işlevlerin bilgisini sunar. –    Tepegöz asetatlarının, ekran gösterimlerinin ve çıktıların hazırlanması-    Arda arda sunma-    Metin, görüntü, tablo, diyagram ve teşkilat şemalarının oluşturulması-    Renklerin etkili kullanımı 

   8.       İletişim

 Bu modül, tipik bir iletişim programının performans karakterlerini ve işlevleri, özellikleri ile yapısının bilgisini gösterir.

Bültenimize Kayıt Olun

Yeni Açılan Kurslarımızı ve İndirim Fırsatlarını Kaçırma!

KAPAT
Call Now ButtonHemen Ara