ALMANCA

language-1395322_640
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Almanca (Deutsch; eskimiş Nemçece), Hint – Avrupa dillerinin Cermen dilleri koluna bağlıdır ve dünyanın yaygın dillerinden biridir.

       Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biri ve ençok konuşulanıdır. Özellikle Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre’nin büyük bölümü, İtalya’nın Güney Tirol bölümü, Belçika’nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya’nın kimi bölgeleri ve Fransa’nın Alsas – Loren bölgesinde konuşulmaktadır. Ayrıca bu ülkelerden kimilerine özgü (Namibya gibi; ama Güney Afrika da) dikkate değer ölçüde Almanca konuşan nüfusa rastlanır. Çeşitli Doğu Avrupa ülkelerinde Almanca konuşan azınlıklar bulunmaktadır. Bunların arasında Rusya, Macaristan ve Slovenya sayılabilir. Ayrıca Kuzey Amerika’nın (özellikle ABD), Latin Amerika’da Arjantin ve Brezilya’nın kimi bölgelerinde Almanca konuşulmaktadır. 

       38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişinin konuştuğu Almanca, özellikle Almanya, İsviçre ve Avusturya’da konuşulmaktadır. Türkiye’de 25.000 kadar Alman ikamet etmektedir. Bu grup eski tabiriyle “Bosporus-Deutsche” (“Boğaziçi Almanları”) ve Akdeniz Bölgesinde yaşayan Alman vatandaşlarından oluşmaktadır.

Almanca Dil Düzeyleri 

Temel Düzey                     Grundstufe       A1

Temel Düzey                     Grundstufe       A1

Orta Düzey                        Mittelstufe      B1

Orta Düzey                        Mittelstufe      B1

İleri Düzey                         Oberstufe       C1

İleri Düzey                         Oberstufe       C2

* Normal Program her dönem 108 saat karşılığı 10 hafta (2,5 ay) devam eder. Hafta içi veya hafta sonu program seçenekleri mevcuttur.

Bültenimize Kayıt Olun

Yeni Açılan Kurslarımızı ve İndirim Fırsatlarını Kaçırma!

KAPAT
Call Now ButtonHemen Ara