Hakkımızda

startup-593341_640
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

YÖNETİMDEN

KALİTELİ VE ÇAĞA UYGUN BİR EĞİTİM YAŞAMI İÇİN

“ALPAN KURSLARI”NDAN SEVGİLERLE…”
       Eğitim birey için devam eden bir süreçtir. Bu süreç ne denli yoğun, anlamlı ve kaliteli yaşanırsa, o bireyin yaşadığı toplumun başarısı, mutluluğu ve geleceğe olan güveni ve onların da devamında gelecek olan nesillerinin daha başarılı ve kültürlü bir toplumda yer alması herkes için vazgeçilmez bir istektir.

       2000’li yıllar, bu anlayışın her alanda ve her durumda bilgi çağına uygun bireyler yetiştirmek ve bu çağın gereklerini bilinçli olarak ortaya çıkaran eğitim kurumları seçmek, her bireyin kendisi, hem de onu takip eden nesiller için çok önemlidir.

 “ALPAN KURSLARI” kurulduğu 1984 yılından bu yana eğitimde ve danışmanlıkta kalite bilincinin ve uygulamasının öncüsü bir kurum olarak tanındı ve halen devam ettirdiği “BİLGİSAYAR – MUHASEBE – YABANCI DİL – DIŞ TİCARET KURSLARI’nın yanısıra Yatırım Proje Yönetimi, Para – Banka ve Finansman, Şirket Yöneticiliği, Eğitimcinin Eğitimi, Kalite Yönetim Sistemleri gibi eğitim seminerlerini de amaçlayan hiçbir ticari amaç gözetmeksizin, “amacı yalnızca eğitim olan” felsefesini görev bildi.

İşte bu anlayışla, “ALPAN KURSLARI” olarak 2000’li yıllarda da Dünya da ve Türkiye’de gelişen olayları daha geniş ve bilinçli bir anlayışla takip etmek, son sistem teknik donanımla en iyi şekilde meslek sahibi olmak, bu yıla kadar topluma kazandırdığımız ve bundan sonra da kazandıracağımız başarılı bireyler yetiştirmek aynı zamanda bizimde başarımızı ortaya koymaktadır.
ALPAN AKADEMİ KURSLARI

MİSYONUMUZ

Sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak çağdaş, katılımcı ve konusuyla ilgili hem akademik hem de uygulamaya da yönelik, sürekli yenilenen eğitim programları düzenlemek; mesleki eğitim konularımızda zengin ve güncel akademik bilgilerle donatılmış, mesleki ve bireysel gelişime açık, sosyal bilince sahip, uluslararası platformda da iletişim kurabilecek becerilere sahip, dinamik, etik ve bilinçli öğrenciler yetiştirmek; yenilikçi ve sorumluluk bilinciyle devam eden eğitimlerimizle toplumsal gelişime de fayda sağlamak.


VİZYONUMUZ 

Hizmet sektörlerinin ihtiyacı olan ve sürekli talep gören “eğitilmiş insan yetiştirilmesi’ne yönelik çalışmalarla, dinamik, yenilikçi ve değişime açık, ürettiği bilgilere güvenilen ve değer verilen, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın, lider bir eğitim kurumu” olmaktır.

        DEĞERLERİMİZ

  • Alanında uzmanlık ve öncülük,
  • Deneyim, Yüksek sorumluluk duygusu,
  • Sürekli yenilik, değişim, gelişim,
  • Kurumsal liyakat,
  • Güvenilirlik, Dürüstlük, Disiplin,
  • Çalışkan ve özverili olmak,
  • İnsana, emeğe, bilgiye saygı,
  • Kalite bilinci, İş ahlakı,
  • Yasa ve yönetmeliklere bağlılık.

 AKADEMİ TANITIMI

       ALPAN AKADEMİ KURSLARI 10 Aralık 1984 tarihinde kurucumuz Hilmi ALPAN önderliğinde kurulmuş tecrübeli, seçkin, eğitim ve öğretimi kendisine görev addetmiş ve hala bu bilinçle görevini en iyi ve başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

       Eğitimsiz bir toplum kuru ağaca benzer. Bu yüzden toplum olarak ne kadar çok eğitim ve öğretime önem verirsek o kadar da bilinçli bir toplum ortaya çıkarmış oluruz. Yeni yetişen genç beyinleri eğitip öğrettiğimiz sürece hem toplum bilinci gelişecek, hem de dış ülkelere karşı saygınlığımızı kazanmış bir toplum oluruz.

       Mesleki alanda da gençlerimizi eğitmek zorundayız. Bizler eğitime gönül veren kişiler olarak ve birer anne baba olarak yeni yetişen gençlerimize öncü, yol gösterici olmak zorundayız. Bizler eğitimciler ve ebeveynler olarak gençlerimizi iyi şekilde yönlendirmeliyiz. onları başka kanallara itelemiş ve ileride dönüşü olmayan zor durumlar içine sokmuş oluruz.

       Sevgili Gençler, hepimizin hayali en iyi yerlerde iyi bir iş ortamında, iyi kazançla, başkalarına ihtiyaç duymadan çalışıp, hayatımızı idame ettirmektir. Bütün bunları yapabilmek için iyi eğitim alarak her şeyi zamanında ve yerinde yapmamız gerekmektedir. Boşvermişliği bir kenara bırakıp, hem kendimiz, hem de bizden sonra yetişecek yeni nesillere de örnek olmak, kendi çocuklarımızı sağlıklı, başarılı, aklını kullanabilen insanlar olarak yetiştirebilmek amacıyla her şeyden önce kendimizi bilinçli, başkalarının saygı duyabileceği bir birey olarak yetiştirmek zorundayız. Bunun içinde bir meslek sahibi olmamız gerekmektedir. İyi ve kötünün ayrımını yine kendimiz yapmak zorundayız.

       Başarılı, ileri bir toplum istiyorsak, vurdum duymazlıktan kurtulup, bir meslek edinmeyi ve en iyi şekilde de icra etmesi için gençlerimize yardımcı olmak zorundayız. Bizde meslek edindirme kursları olarak bu anlamda gençlerimizin her zaman yanında olduğumuzu gururla belirtmekten mutluyuz.

KADROMUZ

İDARİ PERSONEL ve EĞİTMEN KADROMUZ

    Mesleki eğitim alanında her branşta yetkili olan eğitim kadromuz kendi uzmanlık konularına göre deneyimli, yaşam boyu öğrenme ilkesi ile hareket eden tecrübeli uzmanlar olup, aynı zamanda alanlarına göre belgeli, araştırmacı ve yaptığı işi seven kişilerdir. 

Alpan Akademi Eğitim Kadrosu titiz bir eleme sonucunda kurumumuzda görev alırlar.
Eğitim kadromuz konularında uzman kişilerden seçilerek oluşturulmuştur. Bu sayede kursiyerlerimizle uzun döneme yayılan ve sonuç odaklı eğitimler vermeye özen gösteriyoruz. 

Alpan Akademi Kursları, 26 yıllık geçmişi boyunca, adım adım, mesleki eğitim alanlarını ilgilendiren konularda sürekli profesyonel ilerleme prensibi ile kendisini geliştiren bir yapı kurmuştur. Eğitim kurumumuz ulusal ve uluslararası kurs programlarında da sertifika ve eğitim pasaportu veren bir kurumdur. 

Alpan Akademi olarak aynı zamanda mesleki faaliyet alanlarımız; Bilgisayar “Microsoft Office Programları”, Bilgisayarlı Muhasebe “Muhasebe Uygulamaları”, İngilizce “İş İngilizcesi”, Almanca “İş Almancası”, Dış Ticaret ”İthalat-İhracat”, “Uluslararası Ticaret” konularında MEB sertifikalı eğitimler ve Yatırım Proje Yönetimi, Para – Banka Finansman, İthalat İhracat İşlemleri ve Dış Ticarette Finansman Teknikleri, Şirket Yöneticiliği, Eğitimcinin Eğitimi, Kalite Yönetim Sistemleri Katılım Belgeli seminerleri verilmektedir.

1984 yılından itibaren Alpan Akademi kursları yaptığı her yeni eğitimle diğer kurumlara da öncülük etmiştir. Kurumumuzda uzman eğitim kadromuz, anlattıkları veya yol gösterdikleri her konuda deneyim depolamış, saygın, özenli, etik değerleri yüksek, gizliliğe önem veren, kursiyerlerimizin isteklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan profesyonel bireylerdir.

Eğitimde yıllardır alışılagelmiş belirli kalıplaşmadan soyutlanarak 18 yaş üstü her bireyin günümüz şartlarına uygun olarak meslek edinmeleri için uygulamalı eğitim konusunda son derece etkin ve başarılı olan, eğitimlerimize katılanlarda sadece bilgiyi değil, motivasyonu ve yaratıcı düşünce yaklaşımını da arttırmaya samimiyetle çalışan, hızlı, titiz ve enerjisi yüksek idareci ve eğitimcilerimizle birlikte bir araya gelerek kurumumuzun başarı derecesini hep yükseklerde tutmaktayız. 

Kurumumuzla henüz tanışmamış kişileri de faaliyet alanlarımızda seçecekleri konulara göre bilgilendirerek meslek edindirmeye, meslek sahibi olan kişiler de bilgilerini yenilemeye yönelik eğitimler alarak günümüz şartlarını daha kolay yakalayıp, güncel olmak için birlikte yeni uygulamalarda başlangıç yapabiliriz.

     Saygı ve sevgilerimizle,

     ALPAN AKADEMİ

Bültenimize Kayıt Olun

Yeni Açılan Kurslarımızı ve İndirim Fırsatlarını Kaçırma!

KAPAT
Call Now ButtonHemen Ara