Almanca Aile Birleşimi Hazırlık Kursu

hands-2906458_640
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Aile birleşimi nedir?

       Almanya’da yaşayan veya uzun süreli oturum hakkı olan biriyle evlenme sonucunda eşlerin ve / veya çocukların birlikte yaşayabilmek için bir araya gelmeleridir.

Aile birleşimi için gerekli şartlar nelerdir?

Almanya’da yaşayan eşin şartları:

  • Aile birleşimi yapanlar Almanya’da mutlaka sağlık koşullarına uygun ve güvenli bir konutta oturmaları gerekmektedir. Ayrıca evde eşlerin kendilerine ait bir odalarının olması da şartlardan biridir.
  • Türkiye’den gidecek eşin hemen çalışıp gelir getirebilme durumu olmadığı için, Almanya’da yaşayan eşin geliri aile birleşimi sonucunda da yeterli olması gerekir. Bunun için Almanya’da yaşayan eşten maaş bordroları veya gelir beyanı istenir. Aylık genel giderler düşüldükten sonra kalan miktarın gelecek olan eş ve / veya çocuğun geçimini sağlayacak yeterlilikte olup olmadığına bakılır.

 Türkiye’den gidecek eşin şartları:

  • Almanca dil yeterlilik sınavında (Start Deutsch1) başarılı olunması gerekmektedir.
  • Almanya’ya gidişte sağlık sigortasına sahip olunmalıdır.

Almanca kursuna gitmeli miyim?

      Eğer Almanca bilginiz yoksa Aile Birleşimi Sınavına (Start Deutsch1) yönelik hazırlık kursuna gitmeniz şarttır.

Almanca sınavında neler soruluyor?

      Aile Birleşimi Sınavı (Start Deutsch1) dört bölümden oluşuyor. Bunlar dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümleridir. Dinleme bölümünde siz dinletilen basit düzeydeki konuşmaları anlayıp sınav kağıdınızdaki doğru şıkkı işaretlemeniz isterin. Okuma bölümünde verilen kısa metinlere yönelik soruların doğru şıkkını bulmanız istenir. Yazma bölümünde size verilen bir durum ile ilgili kısa bir metin yazmanız ve boşluk doldurmanız istenir. Konuşma bölümünde ise kendinizi ayrıntılı bir şekilde tanıttıktan sonra verilen durumlar karşısında kendinizi basit düzeyde ifade etmeniz istenir.

Almanca sınavından kaç puan almalıyım?

      Aile Birleşimi Sınavında (Start Deutsch1) 100 puan üzerinden en az 60 puan almanız gerekmektedir.

Aile birleşimi kursları nasıl oluyor ve ne kadar sürüyor?

      ALPAN Akademide Aile Birleşimi Sınavı (Start Deutsch1) Hazırlık kursları toplam 128 saat olup 3 (üç) ay sürmektedir. Sınıflarımız en fazla 10 kişiliktir. Ayrıca yoğun gruplar oluşturulur. 

      Aile Birleşimi Sınavı (Start Deutsch1) Hazırlık kurslarında eğitim veren öğretmenlerimizin hepsi konusunda uzman ve tecrübelidirler.

Bültenimize Kayıt Olun

Yeni Açılan Kurslarımızı ve İndirim Fırsatlarını Kaçırma!

KAPAT
Call Now ButtonHemen Ara